نوشیدن چای شهرزاد فله ای حافظه را ریست می کند

علاوه بر لذت و فواید نوشیدن، مضرات چای کم است. اگرچه فواید چای از نظر علمی شناخته شده است، اما در صورت مصرف بیش از حد یا در افرادی که به موادی مانند کافئین حساس هستند، می تواند به یک نوشیدنی مضر تبدیل شود.

به دلیل مصرف مکرر چای شهرزاد فله ای می تواند باعث زردی دندان ها شود. ممکن است جذب خون را کاهش دهد. اگر کمبود آهن دارید، در مصرف آن با احتیاط مفید است.

باید در مورد اینکه آیا چای می تواند برای نوزادان فوایدی داشته باشد، حساس بود. بهتر است کودکان آن را ننوشند، زیرا جذب آهن را کاهش می دهد.
نوشیدن بیش از حد با معده خالی می تواند باعث ناراحتی معده شود.

ممکن است بارداری را دشوار کند. چای حاوی کافئین است. اگر زنانی که بیش از حد چای می نوشند فکر باردار شدن دارند. توصیه می شود مقدار چای را کاهش دهید.

زیرا کافئین سنگین می تواند کیفیت تخم مرغ را کاهش دهد. به همین ترتیب، می تواند کیفیت اسپرم را در مردان کاهش دهد.

باعث زرد شدن دندان ها می شود: با توجه به مواد موجود در ساختار چای، تغییر رنگ در دندان ها مشاهده شد. مصرف چای باید در حد متوسط ​​باشد تا از زرد شدن دندان ها جلوگیری شود.

چای

اگر بیش از حد چای می نوشید، مراقبت روزانه از دندان را نباید نادیده گرفت. همچنین نوشیدن آب فراوان بعد از ساعت های چای توصیه می شود.

افرادی که چای مصرف می کنند، بالاخره فکر می کنند که چای می نوشند و به مصرف آب توجهی ندارند. در نتیجه این عادت، آب در بدن ناکافی است و پوست شروع به خشک شدن می کند. مصرف چای باید در حد متوسط ​​باشد تا تعادل رطوبت پوست حفظ شود. در کنار چای، مصرف آب را نیز باید به خاطر داشت.

مشکل ادم در کسانی که بیشتر نوشیدنی های کافئین دار مصرف می کنند بیشتر احساس می شود. به خصوص کسانی که در طول روز چای می نوشند، میزان ادم بیشتری دارند.

اگر با ادم مشکل دارید، می توانید چای را محدود کنید. همچنین می توانید یک برش کوچک لیمو را در لیوان چای بریزید. می تواند به شما در جلوگیری از ادم کمک کند.

در چای مقدار زیادی اگزالات وجود دارد. از طرف دیگر اگزالات باعث می شود کلیه ها خسته شوند و در انجام عملکرد خود دچار مشکل شوند. فراموش نکنید کسانی که اغلب چای مصرف می کنند بیشتر در معرض ابتلا به بیماری های کلیوی هستند.