مردی که با استفاده از لنت ترمز تکستار پژو یک کامپیوتر ساخت

با دستورالعمل های ما می توانید خودتان لنت ترمز خود را عوض کنید. همچنین به دفترچه راهنمای خودرو خود مراجعه کنید در آن اطلاعاتی مانند گشتاور هر پیچ را خواهید یافت.

همچنین توجه داشته باشید: برای به دست آوردن اثر ترمز یکنواخت، تمام قسمت های ترمز به صورت جفت تعویض می شوند. بنابراین هرگز یک لنت ترمز تکستار پژو را عوض نکنید!

برای تعویض بلوک های ترمز به مواد زیر نیاز دارید:

  • جک یا بالابر
  • پیچ گوشتی
  • آچار پیچ و مهره چرخ
  • مجموعه ای از آچارهای سوکتی و/یا آچارهای سر باز
  • آچار گشتاور
  • کیت تنظیم مجدد پیستون ترمز
  • برس سیمی
  • بند کابل یا سیم
  • خمیر سرامیک (گریس ترمز)

درپوش چرخ ها را بردارید و مهره های چرخ های مورد نظر را نیم دور باز کنید. فقط پس از آن ماشین را بلند می کنید. اگر از جک استفاده می‌کنید، هنگام تعویض لنت، مطمئن شوید که سطح صافی دارید. با یک سکوی بالابر ماشین را بالا می برید و چرخ ها را جدا می کنید.

لنت

گام بعدی در تعویض لنت ترمز، جدا کردن کالیپر است. این معمولاً با دو پیچ در داخل وصل می شود. هنگامی که پیچ ها بیرون آمدند، کولیس باید با نیروی کمی جدا شود. اگر خیلی گیر کرده است، بررسی کنید که آیا ترمز دستی درگیر است یا خیر.

تصویر-4-کالیپر ترمز را رها کنید-لنت ترمز را تعویض کنید-دیسک ترمز لنت ترمز روی ماشین – ارزش دانستن، تشخیص و دستورالعمل برای تغییر پیستون کالیپر ترمز اکنون هنوز به خط ترمز متصل است.

شما مجبور نیستید اینها را از بین ببرید. به سادگی زین را با زیپ یا سیم روی فنر آویزان کنید. در مراحل زیر مراقب باشید که به شلنگ ترمز آسیب نرسانید.

نگاهی گذرا به مهر و موم روی پیستون ترمز بیندازید. اگر این دستگاه آسیب دیده است، باید سریعا آن را نیز تغییر دهید، در غیر این صورت پیستون زنگ می زند.

اکنون لنت های ترمزی را می بینید که می خواهید تعویض کنید. از یک پیچ گوشتی برای باز کردن آنها از حامل کالیپر ترمز استفاده کنید. اکنون حامل کالیپر ترمز و دیسک ترمز را از نظر کثیفی یا آسیب بررسی کنید. آلودگی ها را با برس سیمی یا پاک کننده ترمز پاک کنید.

لنت های ترمز در گیره های فلزی کوچک قرار می گیرند. اینها معمولاً عرضه می شوند و باید آنها را همراه با پدها تعویض کنید.

به موقعیت توجه کنید و گیره های قدیمی را بیرون بیاورید. حالا نشیمنگاه گیره ها را تمیز کرده و با گیره های جدید جایگزین کنید. گیره ها باید با فشار کم روی قسمت پشتی بلغزند.

با برگرداندن پیستون به عقب، سطح روغن ترمز بالا می رود. ظرف را در محفظه موتور باز کنید و سطح مایع را از قبل بررسی کنید.

اگر در حین تنظیم مجدد، مخزن سرریز شود، باید مایع را با سیفون خارج کنید. مراقب باشید مستقیماً به آن دست نزنید یا نریزید زیرا یک ماده خطرناک است

دیدگاه شما با موفقیت ثبت شد.

نظرتان را ثبت نمایید.

شماره همراه شما منتشر نخواهد شد.