با استفاده از گل محمدی تازه کاشان پیکر تراشی نمایید

اثر ضد درد گل محمدی نیز گزارش شده است. در مطالعه‌ای، اثر عصاره‌های آبی، اتانولی و کلرفورمیک در موش‌ها بر روی صفحه داغ و دم فلیک بررسی شد و تنها عصاره اتانولی اثر ضددردی نشان داد.

فعالیت ضددردی عصاره هیدروالکلی و اسانس گل محمدی تازه کاشان در اسید استیک فرمالین و آزمایش دم فلیک در موش نشان داد که اسانس گیاه هیچ اثر ضددردی از خود نشان نداد.

با این حال، عصاره هیدروالکلی دارای اثر ضد درد قوی در تست اسید استیک و فرمالین است و هیچ تاثیری بر تست دم فلیک ندارد.

بر اساس اثر ضد درد عصاره های هیدروالکلی و اتانولی، پیشنهاد می شود که ترکیبات گیاهی که در آب محلول نیستند، ممکن است مسئول اثر ضد درد مشاهده شده باشند. بنابراین، پیشنهاد می شود که کورستین و کامپفرول که در آب محلول نیستند ممکن است مسئول این اثر باشند.

گل

اخیراً گزارش شده است که آنتی اکسیدان ها باعث کاهش درد در تست فرمالین می شوند. گزارش شده است که گل محمدی حاوی فلاونوئید است.

بنابراین به نظر می رسد این ترکیبات نقشی در اثر ضد درد گیاه دارند. در آزمون دم فلیک، اسانس و عصاره هیدروالکلی هیچ گونه فعالیت ضددردی نداشتند.

اما عصاره اتانولی بر روی تست دم فلیک تأثیر گذاشت. مکانیسم این اثرات به طور کامل شناخته نشده است و مطالعات بیشتری برای کشف مکانیسم دقیق مورد نیاز است.

یک ترکیب فعال از عصاره کلروفرمی گل محمدی جدا شد که یک اسید چرب غیراشباع بسیار طولانی (VLFA) با فرمول مولکولی C37H64O2 است.

این ترکیب جدا شده از آتروفی ناشی از Aβ (25-35) محافظت می کند و فعالیت بیرونی نوریت قوی را نشان می دهد.

اثر این ترکیب بر طول دندریت در سلول های تیمار شده با فاکتور رشد عصبی (NGF) قابل مقایسه بود (55). بنابراین گل محمدی ممکن است اثر مفیدی در بیماران مبتلا به زوال عقل داشته باشد.

دیدگاه شما با موفقیت ثبت شد.

نظرتان را ثبت نمایید.

شماره همراه شما منتشر نخواهد شد.