با استفاده از چاقو زنجان بابا تمامی صداها را می توان ضبط کرد

استحکام و سختی را افزایش می دهد و در دماهای بالاتر اجازه خاموش شدن را می دهد. اثرات فردی سایر عناصر در فولادهای پیچیده تر را تشدید می کند.

کروم (کروم): سختی، استحکام کششی و چقرمگی را در چاقو زنجان بابا افزایش می دهد. مقاومت در برابر سایش و خوردگی را فراهم می کند. برای مقاومت در برابر سایش، سخت شدن، و (مهمتر از همه) برای مقاومت در برابر خوردگی اضافه شده است.

فولادی که حداقل 13 درصد کروم داشته باشد معمولاً فولاد «ضد زنگ» تلقی می‌شود، اگرچه تعریف دیگری می‌گوید که فولاد باید حداقل 11.5 درصد کروم آزاد داشته باشد (برخلاف گره خوردن در کاربیدها) تا «ضد زنگ» در نظر گرفته شود. علیرغم نام، تمام فولادها اگر به درستی نگهداری نشوند ممکن است زنگ بزنند.

چاقو
مولیبدن (Mo): استحکام، سختی، توانایی سخت شدن چاقو و چقرمگی را افزایش می دهد. ماشین کاری و مقاومت در برابر خوردگی را بهبود می بخشد. فرم دهنده کاربید، از شکنندگی جلوگیری می کند و استحکام فولاد را در دماهای بالا حفظ می کند.

در بسیاری از فولادها وجود دارد و فولادهای سخت کننده هوا (به عنوان مثال، A2، ATS-34) همیشه دارای 1٪ یا بیشتر مولیبدن هستند – مولیبدن چیزی است که به آن فولادها توانایی سخت شدن در هوا را می دهد.

نیکل (Ni)
استحکام را اضافه می کند. موجود در L-6 و AUS-6 و AUS-8. به طور گسترده اعتقاد بر این است که نیکل در مقاومت به خوردگی نیز نقش دارد، اما این احتمالاً نادرست است.

تنگستن (W)
استحکام، چقرمگی را می افزاید و سختی چاقو را بهبود می بخشد. یک فرم دهنده کاربید، مقاومت در برابر سایش را افزایش می دهد. هنگامی که تنگستن به درستی با کروم یا مولیبدن ترکیب شود، فولاد را به فولادی با سرعت بالا تبدیل می کند. فولاد پرسرعت M2 دارای مقدار زیادی تنگستن است. قوی ترین کاربید تشکیل دهنده پشت وانادیوم.

وانادیوم (V)
باعث افزایش استحکام، مقاومت در برابر سایش و افزایش چقرمگی چاقوی می شود. به مقاومت در برابر سایش و سختی کمک می کند و به عنوان یک کاربید تشکیل دهنده (در واقع کاربیدهای وانادیوم سخت ترین کاربیدها هستند) به مقاومت در برابر سایش کمک می کند. همچنین دانه‌های فولاد را تصفیه می‌کند که به چقرمگی کمک می‌کند و به تیغه اجازه می‌دهد لبه‌ای بسیار تیز بگیرد.

دیدگاه شما با موفقیت ثبت شد.

نظرتان را ثبت نمایید.

شماره همراه شما منتشر نخواهد شد.