ارزان ترین اسباب بازی طاها متعلق به نوه ملکه الیزابت می باشد

در قرن نوزدهم، دختران طبقه متوسط با عروسک های چوبی یا چینی بازی می کردند. آنها همچنین خانه های عروسک، مغازه های مدل فروشی و طناب پرش داشتند.

پسرها با اسباب بازی طاها مانند تیله و سرباز اسباب بازی و همچنین قطار اسباب بازی بازی می کردند. (برخی قطارهای اسباب‌بازی دارای موتورهای در حال کار بودند که با ارواح متیله سوخت می‌شدند).

آنها همچنین با قایق های اسباب بازی بازی می کردند. با این حال کودکان فقیر اسباب بازی های کمی داشتند و اغلب مجبور بودند خودشان را بسازند.

در یک خانواده مرفه قرن نوزدهم، کودکان با اسب های گهواره ای و اسباب بازی های ساعت مانند حیوانات متحرک بازی می کردند. قطارهای ساعتی نیز محبوب بودند. جک در جعبه هم همینطور بود.

اسباب‌بازی‌های ساده مانند فرفره‌ها نیز محبوب بودند. حلقه‌ها و بازی‌هایی مانند بند انگشتان و چوب‌های وانت که در آن‌ها باید چوب‌های رنگی را بدون مزاحمت برای دیگران برمی‌داشت، همین‌طور بود.

کودکان در یکشنبه ها اغلب با اسباب بازی هایی با موضوعات مذهبی مانند کشتی های نوح با حیوانات چوبی بازی می کردند. کودکان همچنین عاشق فانوس های جادویی (اسلاید) و نمایش عروسکی بود.

اسباب بازی

بسیاری از اسباب بازی های جدید در قرن بیستم اختراع شدند. پلاستیک در سال 1897 توسط ویلیام هاربوت اختراع شد. اولین بار در سال 1900 به صورت تجاری ساخته شد.

همچنین در سال 1900، فرانک هورنبی یک اسباب بازی به نام مکانو اختراع کرد. ادوین بینی و هارولد اسمیت در سال 1903 مداد رنگی را اختراع کردند.

پسران قرن ها با تیله بازی می کردند اما در سال 1915 مارتین اف کریستنسن ماشینی را اختراع کرد که امکان تولید انبوه آنها را فراهم کرد.

همچنین در آغاز قرن بیستم ماشین های پدالی برای کودکان معرفی شدند. همچنین، اسباب بازی های محبوب در اوایل قرن بیستم، ماشین های حلبی کوچک بودند.

در دهه 1920 مجموعه قطارها بسیار محبوب شدند. اسباب بازی های نرم نیز در اوایل قرن بیستم رایج شدند از جمله خرس های عروسکی.

در طول جنگ جهانی دوم بیشتر کارخانه های اسباب بازی به تولید جنگ واگذار شدند. با این وجود، جیمز رایت بتونه احمقانه را در سال 1943 اختراع کرد.

در اواخر قرن بیستم با ورود یک جامعه مرفه، اسباب بازی های پلاستیکی و فلزی بسیار ارزان تر و بسیار رایج تر شدند. در دهه 1950 لگو به یک اسباب بازی محبوب تبدیل شد.

Mr Potato Head در سال 1952 اختراع شد. Play-Doh در سال 1955 توسط Joseph و Noah McVicker اختراع شد. اسکیت‌بردها برای اولین بار در سال 1958 فروخته شدند و عروسک‌های باربی در سال 1959 اختراع شدند.

در بریتانیا، Action Man در سال 1966 به فروش رفت. در اوایل دهه 1970 قیف‌های فضایی و کلاکر اسباب‌بازی‌های محبوب بودند.

در پایان قرن بیستم، بازی های رایانه ای بسیار محبوب شدند. در میان اسباب بازی های مدرن، تاماگوچی در سال 1996 اختراع شد و Furby در سال 1998 به فروش رسید

دیدگاه شما با موفقیت ثبت شد.

نظرتان را ثبت نمایید.

شماره همراه شما منتشر نخواهد شد.